Afganistan očami Petra Gregora 

Dovolenka v Afganistane nemusí byť až tak nezmyselnou záležitosťou. Ak sa pripravíte vopred, dá sa potulovať po Kábule, Herate, navštíviť údolie Panšír, ktoré sa ubránilo aj počas krutovlády Talibanu, posedíme pri čaji s miestnymi, navštívime múzeum a vyskúšame si v praxi ako sa bojovalo z tanku. Nenechajte si ujsť prednášku, na ktorú nikdy nezabudnete. 

Čas prednášky: 60 minút

Cena prednášky: 100 € 

Iracký Kurdistan - Medzi horami a ľuďmi

Autonómny sever Iraku nie je ani tak o pamiatkách ako o ľuďoch - o ich pomoci, pohostinnosti a otvorenosti. 3 návštevy v priebehu 4 rokov potvrdzujú výnimočnosť tohto miesta, znovu nachádzanie zabudnutých lokalít blízko hraníc s nepriateľom, spomienku na etnické čistky mierumilovného kurdského národa a ich snahu o sebaurčenie. Taktiež sa spoločne dostaneme na najvyšší vrchol Iraku a irackého Kurdistanu - Cheekha Dar (3611 m). Večný hľadač Peter Gregor vám porozpráva o svojich dobrodružstvách a oblastiach mimo oficiálnych hraníc Kurdistanu, kde by turista nemal chodiť.

Čas prednášky: 90 minút

Cena prednášky: 100 €

Cestovanie v konfliktných zónach

Zhrnutie zážitkov z cestovania v menej stabilných oblastiach. Okrem Iraku, Afganistanu a Somálska spomenieme aj Kosovo, Náhorný Karabach, či večne nepokojný Izrael - Palestínu. Poskytneme rady a tipy ako prežiť cestu v zdraví, ako sa vysporiadať s kritickými situáciami a odniesť si čo najviac príjemných zážitkov.

Čas prednášky: 120 minút

Cena prednášky: 100 €

Cesty a ľudia

Najkrajšie na cestovaní sú stretnutia - stretnutia s ľuďmi, ktorí robia náš pobyt v krajine jedinečným zážitkom. Bez nich by sme sa o krajine nedozvedeli to podstatné a nespoznali skutočnú kultúru. Kto cestuje s otvorenou mysľou, pritiahne k sebe aj takých ľudí. Je možné ich stretnúť aj v oblastiach, kde nie je politická situácia najlepšia, ba priam zlá? Jednoznačne áno. Príďte sa presvedčiť.

Čas prednášky: 90 minút

Cena prednášky: 100 €

Konzultácie

Chystáte sa do nebezpečnej oblasti? Rozhodli ste sa cestovať prvýkrát a na vlastnú päsť? Kontaktujte ma a ja vám poradím.

Cena konzultácie: klik sem

Pre školy: 
Časy prednášok viem prispôsobiť vyučovacej hodine.