Afganistan očami Petra Gregora 

Dovolenka v Afganistane nemusí byť až tak nezmyselnou záležitosťou. Ak sa pripravíte vopred, dá sa potulovať po Kábule, Herate, navštíviť údolie Panšír, ktoré sa ubránilo aj počas krutovlády Talibanu, posedíme pri čaji s miestnymi, navštívime múzeum a vyskúšame si v praxi ako sa bojovalo z tanku. Nenechajte si ujsť prednášku, na ktorú nikdy nezabudnete. 

Čas prednášky: 60 minút

Cena prednášky: 100 €

Iracký Kurdistan - Medzi horami a ľuďmi

Autonómny sever Iraku nie je ani tak o pamiatkách ako o ľuďoch - o ich pomoci, pohostinnosti a otvorenosti. 4 návštevy v priebehu 4 rokov potvrdzujú výnimočnosť tohto miesta, znovu nachádzanie zabudnutých lokalít blízko hraníc s nepriateľom, spomienku na etnické čistky mierumilovného kurdského národa a ich snahu o sebaurčenie. Taktiež sa spoločne dostaneme na najvyšší vrchol Iraku a irackého Kurdistanu - Cheekha Dar (3611 m). Večný hľadač Peter Gregor vám porozpráva o svojich dobrodružstvách a oblastiach mimo oficiálnych hraníc Kurdistanu, kde by turista nemal chodiť.

Čas prednášky: 90 minút

Cena prednášky: 100 €

Libanon - Na území Hizballáhu

Mnoho svetových štátov považuje Hizballáh za teroristickú organizáciu. Je to naozaj tak? Aká je skutočnosť? Dobrodruh Peter Gregor sa rozhodol zistiť pravdu a vydal sa do oblastí ovládaných týmto hnutím na vlastnú päsť - na pešo, stopom, či miestnou dopravou. Okrem Hizballáhu sa pozrieme na Libanon aj z výšky, a to konkrétne z najvyššieho vrcholu Qurnat As Sawda, ktorý sa týči do výšky 3088 metrov, kde sa Peter postavil ako jeden z mála Slovákov.

Čas prednášky: 60 minút

Cena prednášky: 100 €

Najvyššie vrcholy - Libanon a Irak

Dobrodruh Peter Gregor neváhal a vybral sa do málo známych pohorí, aby si preveril svoje schopnosti v krajinách, kde horská turistika bola po dlhé roky, ak nie desaťročia tabu - práve kvôli prebiehajúcim vojenským konfliktom. Zabudnite na značené trasy, horskú službu a turistické chaty! Spoločne sa vyberieme do panensky krásnej prírody v okolí kopcov Qurnat As Sawda (3088 m) a Cheekha Dar (3611 m). Očakávajte nielen krásne výhľady, ale aj vojenské stanovištia, pokec s kurdskými povstalcami a pôsobivý tanec na najvyššom bode Iraku, kde sme spolu s horolezcom Martinom Jurišom stáli ako prví Slováci.

Čas prednášky: 45 minút

Cena prednášky: 100 €

Cestovanie v konfliktných zónach

Zhrnutie zážitkov z cestovania v menej stabilných oblastiach. Okrem Iraku, Afganistanu a Somálska spomenieme aj Kosovo, Náhorný Karabach, či večne nepokojný Izrael - Palestínu. Poskytneme rady a tipy ako prežiť cestu v zdraví, ako sa vysporiadať s kritickými situáciami a odniesť si čo najviac príjemných zážitkov.

Čas prednášky: 120 minút

Cena prednášky: 100 €

Cesty a ľudia

Najkrajšie na cestovaní sú stretnutia - stretnutia s ľuďmi, ktorí robia náš pobyt v krajine jedinečným zážitkom. Bez nich by sme sa o krajine nedozvedeli to podstatné a nespoznali skutočnú kultúru. Kto cestuje s otvorenou mysľou, pritiahne k sebe aj takých ľudí. Je možné ich stretnúť aj v oblastiach, kde nie je politická situácia najlepšia, ba priam zlá? Jednoznačne áno. Príďte sa presvedčiť.


Čas prednášky: 90 minút

Cena prednášky: 100 €

Pre školy: 50 € (v rámci Bratislavy a okolia)
Časy prednášok viem prispôsobiť vyučovacej hodine.